Fuar Katılımı

Merkez bünyesinde gerçekleştirdiğimiz ve devam etmekte olan projelerimizle, 13-16 Kasım 2014 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde gerçekleştirilen 3. İnovasyon Türkiye Fuarı’na katıldık.

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Türk Patent Enstitüsü, TÜBİTAK, KOSGEB, TSE Kalkınma Ajansları teknoparklar ve çeşitli üniversitelerin yer aldığı fuarda standımıza ilgi büyüktü.

Fuar süresince, İstanbul Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen “İstanbul’daki Dizel Motorlu Toplu Taşıma Araçlarının Egzoz Filtrelerini Temizlemeye Yönelik Yeni Bir Sistem Geliştirilmesi” ve “İstanbul’daki Soy Metal İşleme ve Geri Kazanım Tesis Çalışanlarının ve Bunları Kamu Adına Denetleyen Mühendislerin Eğitimi”  adlı iki projemiz sergilendi.

Proje koordinatörleri tarafından katılımcılara ve ziyaretçilere her iki araştırma projesinin genel amaçları,  eğitim görselleri, çevre ve insan sağlığına yönelik beklenen faydaları aktarıldı. Ayrıca Merkezimizin ve işbirliği içinde olduğumuz laboratuvarların altyapı olanakları hakkında, hazırlanan kitapçık ve broşürlerle bilgiler verildi.

Görseller için lütfen tıklayınız.