Aktiviteler

► 15 Kasım 2016

Arel Üniversitesi Biyomedikal Mühendisliği Bölümü öğretim üyelerinden Yrd.Doç.Dr. Yeşim Müge Şahin ve beraberindeki heyet Merkezimizi ziyaret etmişlerdir.

arel-ziyaret


► 14 Kasım 2016
Güney Kore, Sun Moon Üniversitesi öğretim üyesi ve Institute for Manufacturing Systems Technology direktörü Young Sik Pyun (Professor of Mech.Eng.), 14 Kasım saat 14:00 de Merkezimizde, “Surface Modification Technology” konulu bir seminer vermiştir.

20161114_141402-c


► Ekim 2016
Merkezimizdeki EPMA cihazı, daha da geliştirilen kapasitesiyle tekrar hizmete girmiştir.


► Ekim 2016
İstanbul Ticaret Üniversitesi, Mücevherat Mühendisliği Bölümü öğretim üyelerinden Doç.Dr. Haluk Selim ve beraberindeki öğrenciler, 27 Ekim tarihinde Merkezimizi ziyaret edip faaliyetlerimiz hakkında bilgi aldılar.

atum-ist-tic-univ-haluk-selim


► Mayıs 2015
Piknik – 23 Mayıs tarihinde tüm Merkez çalışanları ve Proje personeli, ATUM bahçesinde düzenlenen mangal partisine katılmıştır.


► Nisan 2015
İstanbul Teknik Üniversitesi Maden Fakültesi İhsan Ketin Konferans Salonunda 17 Nisan 2015 tarihinde, 10:00 – 16:00 saatleri arasında Projemiz kapsamında bir Çalıştay düzenlenmiştir.


► Kasım 2014
İETT test araçları İTÜ’yü ziyaret etti. Egzoz emisyon ölçümlerinin yapılacağı 40B Sarıyer-Beşiktaş ve 41AT Ayazağaköyü – Davutpaşa Yıldız Teknik Üniversitesi güzergahlarında çalışmakta olan otobüslerden özel olarak belirlenen test araçları, İTÜ Yeşil Kampüs çalışmaları kapsamında İTÜ Ayazağa yerleşkesine getirilmiş, 25 Kasım 2014 günü itibarıyla ilk test sürüşleri gerçekleştirilmiştir.


► Kasım 2014
13-16 Kasım 2014 tarihleri arasında düzenlenen İnovasyon Türkiye Fuarı’na katıldık.


İSTKA Projemiz medyada yer buldu.


► Haziran 2014
İstanbul Kalkınma Ajansı’na (İSTKA) önerdiğimiz ve İstanbul Elektrik Tünel Tramvay İşletmeleri (İETT) ile ortaklaşa geliştirilen “İstanbul’daki Dizel Motorlu Toplu Taşıma Araçlarının Egzoz Filtrelerini Temizlemeye Yönelik Yeni Bir Sistem Geliştirilmesi” adlı Projemiz kabul edildi.


► Mayıs 2014
İSTKA Projemiz kapsamında düzenlenen eğitim programımız tamamlandı. Katılımcı Sertifika Dağıtım Töreni ve Kapanış Kokteylimiz gerçekleşti.


► Ağustos 2013
İstanbul Kalkınma Ajansı’na (İSTKA) önerdiğimiz “İstanbul’daki Soy Metal İşleme Ve Geri Kazanım Tesis Çalışanlarının Ve Bunları Kamu Adına Denetleyen Mühendislerin Eğitimi” başlıklı proje kabul edildi.


► Temmuz 2013
Samsun 19 Mayıs Üniversitesi Malzeme Bilimi ve Mühendisliği Bölümü 3. sınıf öğrencisi Okan Gençoğlu, yaz stajını yapmak üzere Merkezimize gelmiştir.


► Mayıs 2013
Miranda Boro, a junior, majoring in Metallurgical and Materials Engineering of Indian Institute of Technology (IIT) Roorkee, has come to our Center for a summer internship.


► Mart 2013
İran Bilim ve Teknoloji Üniversitesi öğretim üyelerinden Doç.Dr. Mehdi Divandari, temaslarda bulunmak üzere merkezimize gelmiştir.


► Ekim 2012
Yıldız Teknik Üniversitesi öğretim üyelerinden Doç.Dr. Afife Binnaz Hazar, 15 Ekim tarihinde “7. ve 8. ÇP Avrupa Birliği Projeleri ve Olası İşbirlikleri” konulu bir seminer vermiştir.


► Eylül 2012
Meksika’daki Instituto Politécnico Nacional’da doktora öğrenimlerini sürdüren iki makine mühendisi, David Bravo ve Rafael Carrera, projeleri çerçevesinde temaslarda bulunmak üzere merkezimize gelmişlerdir.


► Eylül 2012
İ.T.Ü. Makina Fakültesi öğretim üyelerinden Doç.Dr. Celâletdin Ergün, 3 Eylül tarihinde “Fonksiyonel Malzemeler” konulu bir seminer vermiştir.


► Ağustos 2012
İ.T.Ü. Rektörlüğünce, Prof.Dr. Adnan Tekin Malzeme Bilimleri ve Üretim Teknolojileri Uygulama Araştırma Merkezi Müdürlüğüne, 10 Ağustos itibarıyla Prof.Dr. Cüneyt Arslan, 3 yıl süre ile atanmıştır.

  • Aktiviteler
  • Aktiviteler