Arel Üniversitesi’nden ziyaret

Arel Üniversitesi’nden ziyaret

Arel Üniversitesi Biyomedikal Mühendisliği Bölümü öğretim üyelerinden Yrd.Doç.Dr. Yeşim Müge Şahin ve beraberindeki heyet Merkezimizi ziyaret etmişlerdir.
Devamı
Sun Moon University – Seminer

Sun Moon University – Seminer

Güney Kore, Sun Moon Üniversitesi öğretim üyesi ve Institute for Manufacturing Systems Technology direktörü Young Sik Pyun (Professor of Mech.Eng.), 14 Kasım
Devamı
EPMA şimdi daha güçlü ve yetenekli

EPMA şimdi daha güçlü ve yetenekli

Merkezimizdeki EPMA cihazı, daha da geliştirilen kapasitesiyle tekrar hizmete girmiştir.
Devamı
İstanbul Ticaret Üniversitesi’nden ziyaret

İstanbul Ticaret Üniversitesi’nden ziyaret

İstanbul Ticaret Üniversitesi, Mücevherat Mühendisliği Bölümü öğretim üyelerinden Doç.Dr. Haluk Selim ve beraberindeki öğrenciler, Merkezimizi ziyaret edip faaliyetlerimiz hakkında bilgi aldılar.
Devamı
Piknik

Piknik

23 Mayıs 2015 Cumartesi günü, tüm Merkez çalışanları ve Proje personeli, ATUM bahçesinde düzenlenen mangal partisine katıldı.
Devamı
Çalıştay

Çalıştay

İstanbul Teknik Üniversitesi Maden Fakültesi, İhsan Ketin Konferans Salonunda 17 Nisan 2015 tarihinde, 10:00 – 16:00 saatleri arasında Projemiz kapsamında
Devamı
İETT’nin çevreci otobüsleri

İETT’nin çevreci otobüsleri

İETT test araçları İTÜ’yü ziyaret etti. Egzoz emisyon ölçümlerinin yapılacağı 40B Sarıyer-Beşiktaş ve 41AT Ayazağaköyü – Davutpaşa Yıldız Teknik Üniversitesi
Devamı

ATUM sayfalarına hoşgeldiniz.

İstanbul Teknik Üniversitesi’nin güçlü bilimsel birikiminden ve altyapı imkânlarından faydalanarak geliştirdiği projelerle ülke sanayiine ve endüstrisine destek olma amacını taşıyan Merkez, karakterizasyon cihazları ve uzman kadrosu ile de üniversitelerimiz, araştırma kurumlarımız ve endüstrimiz için hizmet sunmaktadır.

Günümüz ihtiyaçlarını karşılayacak çeşitli yüksek teknoloji seramik ve kompozitlerinin geliştirilmesi, test ve karakterizasyon alt yapısının oluşturulması amacıyla 950 m2 kapalı alanda kurulu olan Merkezde, numune hazırlama laboratuvarı, kimyasal analiz laboratuvarı, Atomik Absorbsiyon Spektroskopisi (AAS), X-Işınları Difraktometresi (XRD), Optik Emisyon Spektrometresi (OES), Cıvalı Porozimetre, EPMA, SIMS, ICP, Mikro Sertlik Ölçüm, Egzoz Emisyon Ölçüm,  Egzoz Partikül Ölçüm cihazları gibi karakterizasyon ekipmanlarının yanısıra, DC magnetron sputtering ve RF gibi ince film kaplama sistemleri ve çeşitli yüksek sıcaklık fırınları bulunmaktadır.